Podziękowania

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszym stoiskiem podczas targów odbywających się w trakcie Łódź-Maraton Dbam o Zdrowie(Atlas Arena,12 kwietnia 2014). Każdy kto odwiedził nasze stoisko mógł zasięgnąć porady odnośnie chorób przenoszonych przez wektory, wziąć udział w quizie i wygrać 1 z produktów (Moskiter Long Active -pielęgnacja skóry przed i po ukąszeniach owadów, MyVen Sport Plus-żel chłodzący na stłuczenia, tactiMAG Chelat B6) zasponsorowanych przez TACTICA Pharmaceuticals. Tego dnia także mieliśmy przygotowane dla Was poradniki o boreliozie, alkoholu, dopalaczach, lekach uspokajających i paleniu udostępnione przez Instytut Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera.

Zapraszamy na kolejną odsłonę za rok, tymczasem śledźcie naszą stronę internetową.

Instytut Medycyny Pracy również wspiera Światowy Dzień Zdrowia!

logo2Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra med. Jerzego Nofera to kolejna instytucja, która postanowiła wesprzeć naszą akcję.

Instytut ten jest placówką naukowo-badawczą, która zajmuje się problemami zdrowia publicznego oraz środowiskowego. Prowadzą prace naukowe, których celem jest zapewnienie jak najlepszych warunków do życia i pracy. Dzięki niemu zapoznacie się z ciekawymi materiałami dydaktycznymi na temat boreliozy. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Instytutu: www.imp.lodz.pl

Pamiętacie o Światowym Dniu Zdrowia?

tacticaW tym roku naszym sponsorem oprócz Jovimedu jest również firma Tactica.
TACTICA Pharmaceuticals to prężnie rozwijająca się firma farmaceutyczna mająca w swojej ofercie nie tylko produkty lecznicze, ale także suplementy diety, wyroby medyczne i kosmetyki.
Zdrowie i zadowolenie pacjentów stanowią podstawę jej działalności. Należy także dodać, że niesienie pomocy potrzebującym nie jest jej obce – Tactica bowiem działa m.in. na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Więcej informacji o firmie i jej działalności znajdziecie pod adresem: http://www.tactica.pl/pl

TACTICA Pharmaceuticals jest fundatorem nagród, które będzie można wygrać w naszym Quizie na temat chorób wektorowych. A co dokładnie dla nas przygotowała?
Aby się o tym przekonać musisz koniecznie odwiedzić nasze stoisko w dniu akcji. Zapraszamy :-)

Światowy Dzień Zdrowia 2014 już niedługo!

lllMŁODA FARMACJA i obchody Światowego Dnia Zdrowia to już tradycja. Zastanawiasz się co tym razem przygotowaliśmy?
W  tym roku czeka na Ciebie wiele nowości. Tegoroczne hasło zaproponowane przez WHO odnosi się do „CHORÓB WEKTOROWYCH”- nic Ci to nie mówi? – nie szkodzi! Wystarczy odwiedzić nasze stoisko 12 kwietnia w godz. 9:00-18:00, a my z chęcią wszystko wytłumaczymy. Uwaga – tym razem będziemy w Atlas Arenie (ul. Bandurskiego 7) i równocześnie postaramy się dopingować maratończyków (dla Tych, którzy nie wiedzą przypomnienie – w dniach 11-13 kwietnia w Łodzi odbywa się „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie”).

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia przygotowaliśmy ciekawą prezentację odnośnie tegorocznego hasła. Ponadto każdy zainteresowany będzie mógł zmierzyć sobie ciśnienie, oddać przeterminowane leki, wziąć udział w Quizie i wygrać atrakcyjne nagrody czy dowiedzieć się czegoś więcej o kleszczach. Nie czekaj! Zarezerwuj sobie termin i spędź ten DZIEŃ z nami.

Nie możemy zapomnieć o naszych sponsorach – oto oni:

      Jovimed to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny mieszczący się w Ksawerowie, między Łodzią a Pabianicami. Ośrodek po raz kolejny wspiera naszą akcję.
Dzięki niemu zapoznacie się z naszymi materiałami promocyjnymi, które zostały  przygotowane przez ogólnopolską Młodą Farmację.

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej ośrodka: http://jovi-med.pl

Nie bądź leniem – Włącz myślenie!

1966374_10203135253203958_1902289762_oDrugi tydzień marca (10-17.03) to Międzynarodowy Tydzień Mózgu. Aby uczcić ten fakt, 12 marca organizujemy na naszym Wydziale akcję pod hasłem „Nie bądź leniem, włącz myślenie”, skierowaną do licealistów. Kilkunastoosobowe grupy z liceów województwa łódzkiego wysłuchają ciekawych wykładów prowadzonych m.in. przez prof. J. Zawilską, na temat neurochemii miłości, zdrowego snu oraz dopalaczy. Odbędzie się Konkurs Wiedzy, a także Konkurs Plastyczny, na wszystkich uczestników czekają upominki, a dla zwycięzców konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody. Na koniec licealiści zostaną oprowadzeni po Zakładach i będą mieli okazję obserwować studentów i magistrantów podczas ćwiczeń. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z zainteresowaniem naszych młodszych kolegów, a obchody Tygodnia Mózgu staną się coroczną tradycją na naszym Wydziale!

Koordynatorzy akcji: Martyna Kosno i Agnieszka Wiesner